Zde najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy

Pokud zde nenaleznete odpověď na váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat ZDE. Rádi vám poradíme.

CO JE TO KYDEX ?

Kydex je slitina plastů extrudovaná ze speciální směsi akrylového polyvinylchloridu. Kydex je termoplastický materiál, který po zahřátí na tvarovací teplotu neztrácí zcela svůj tvar, ale měkne, čímž umožňuje snadné tvarování. Kydex je vysoce odolná plastová slitina, která je schopna odolávat velkému množství chemikálií, je teplotně stálá a poměrně snadno tvarovatelná. Jde brousit, tvarovat tahem za tepla, dá se stříhat pákovými nůžkami na plech a nebo ji pod tlakem vstřikovat roztavenou do forem. Kydex je vhodný pro výrobu pouzder pro zbraně, zásobníky, nože a další.

Mám svou první zbraň a nevím co si mám vybrat ?

To nevadí. Kontaktujte nás ZDE a společně najdeme optimální řešení právě pro vás tak, aby vám pouzdro vyhovovalo a zároveň se vám líbilo.

Bude mi kydexové pouzdro opotřebovávat povrchovou upravu zbraně ?

Ano bude. Kydex je plast a v místech styku se zbraní může docházet k mírnému opotřebení povrchové úpravy na vaší zbrani. Toto je však jediná nevýhoda kydexového pouzdra. 

Jak dlouho trvá výroba pouzdra ?

Pokud máme danou zbraň nebo maketu skladem, běžně vyrobíme pouzdro do tří pracovních dnů. Jsou však případy, kdy máme více objednávek a výroba se může mírně protáhnout. V cenové nabídce, vytvořené na základě vyplněného FORMULÁŘE , obdržíte i termín zhotovení.                       

Pokud danou zbraň nemáme a nemůžeme si ji nikde vypůjčit, musíte nás navštívit. V tomto případě můžeme po domluvě vyrobit pouzdro "na počkání". Výroba zabere cca 3 hodiny. Jsme držiteli zbrojní licence a tak od vás můžeme zbraň na několik hodin převzít a nedochází  k porušení zákona. 

Co je SWEATGUARD ?

Je to prodloužená část pouzdra na straně těla, která zabraňuje styku zbraně s tělem (zamezuje kontakt zbraně například s potem) nebo s oblečením, které může znesnadnit rychlé tasení.               

Pouzdra vyrábíme se sweatguardem PLNÝM, POLOVIČNÍM a BEZ SWEATGUARDU. Každá varianta má své pro a proti.

Co je svor šroubem ?

Je to nastavitelná síla svoru (sevření zbraně v pouzdře). Je to šroub pod lučíkem, kterým nastavíte sílu sevření zbraně. Nastavíte si optimální svor tak, aby zbraň v pouzdře dobře držela a zároveň šlo pohodlně tasit.  

Můžu dostat nějakou slevu ?

ANO. Běžně poskytujeme slevu 10% pro členy sdružení LEX. Další slevy například při odběru více kusů, je nutné dojednat individuálně.